گوشواره

 • گوشواره | Earrings

  گوشواره یا حلقه گوش به نظر خاص ترین جواهر در بین زیورآلات است، زیرا هم از لحاظ شکل و روش استفاده بسیار متنوع است و هم اینکه برای استفاده از گوشواره می باید قسمتی از گوش سوراخ شود. آیا می دانید کدام نوع از گوشواره زینتی برای قالب صورت و فرم چهره شما مناسب است؟ در این مطلب کوتاه درباره انواع مدل‌های گوشواره و همخوانی آن با قالب های مختلف صورت آشنا می شویم و در میابیم که در خرید گوشواره باید به چه نکاتی بیشتر توجه کنیم. گوشواره ها از لحاظ طرح و مدل، انواع مختلفی دارند که می توان به مواردی اشاره کرد: گوشواره های نگینی میخی، آویزی اشکی شکل، نگینی آویزی، آویزی چلچراغی، آویزی بلند ساده، حلقه ای، آویزی مثلثی شکل و... . گوشواره ها در جنس های مختلفی از جمله نقره، استیل و ... ساخته می شوند و ممکن است در رده گوشواره دخترانه، پسرانه، زنانه، مردانه و بچگانه قرار گیرند.

  گوشواره مناسب صورت بیضی: تقریبا می توان گفت که تمامی انواع گوشواره‌ها با قالب صورت شما هماهنگی لازم را دارند و شما می توانید از آنها لذت ببرید. نکته قابل توجه این است که اگر بینی بلندی دارید پیشنهاد می شود که از گوشواره های بسیار بلند آویزی استفاده نکنید. نمونه گوشواره های مناسب برای شما عبارت اند از: گوشواره‌های حلقه‌ای، آویزی مثلثی شکل، نگینی آویزی، آویزی اشکی شکل، آویزی بلند ساده، آویزی چلچراغی، نگینی میخی.

  گوشواره مناسب صورت گرد: اگر صورتی گرد دارید توجه داشته باشید که گوشواره مورد استفاده شما نباید صورتتان را عریض تر و گردتر نشان دهد. در نتیجه نباید از گوشواره های دایره‌ای، گرد، عریض و حجیم که به گردی صورتتان می افزاید استفاده کنید. بلکه بهترین نوع گوشواره زینتی برای شما گوشواره های بلند هستند و اللخصوص گوشواره های بلندی که تا زیر چانه ادامه دارند. گوشواره های مناسب قالب صورت گرد عبارت اند از: گوشواره‌های نگینی آویزی بلند، میخی زنجیری (گوشواره هایی که مانند دست بند زنجیری بلند و باریک دارند که این زنجیر از سوراخ گوش عبور می کند)، آویزی بسیار بلند (تا زیر چانه) و آویزی چلچراغی باریک.  ( منبع:honarezendegi.com )

  برای مطالعه ادامه متن به قسمت مقالات مراجعه نمایید...

  گوشواره دخترانه