گردنبند مناسب فرم صورت شما

گردنبند مناسب فرم صورت

کدوم مدل گردنبند مناسب صورت منه؟

شاید برای شما هم پیش آمده که از یک مدل گردنبند خوشتان آمده ولی در انتخاب آن شک داشته اید و این شک بدلیل ناآگاهی از مدل گردنبند مناسب فرم صورت شما بوده است. در این مطلب قصد داریم مدل های مختلفی از گردنبندها را برای شما معرفی کرده و گردنبند مناسب برای قالب صورتتان را به شما بشناسانیم تا بهتر بتوانید در زمان خرید گردنبند تصمیم بگیرید. با خواندن این مطلب تشخیص گردنبند مناسب فرم صورت شما آسان تر خواهد شد. گردنبندها در مجموع از لحاظ اندازه به 6 دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از: شال گردنی، اپرا، طنابی، یقه‌ای، نمایشی و پرنسسی. گردنبند ها در جنس های مختلفی از جمله گردنبند نقره، استیل و ... ساخته می شوند و ممکن است در رده گردنبند زنانه، گردنبند دخترانه، گردنبند مردانه، گردنبند پسرانه و گردنبند بچگانه قرار گیرند.

 

راهنمای خرید گردنبند

 

گردنبند مناسب صورت کشیده

گردنبند مناسب صورت کشیده

اگر جزو کسانی هستید که صورتی کشیده دارید باید به این نکته توجه نمایید که نباید از گردنبندی که به طول صورت شما می افزاید استفاده کنید. بهترین انتخاب برای شما در بین مدلهای گردنبند می تواند شامل: گردنبند پرنسسی، شال گردنی، گردنبند های یقه ای، آبشاری، پر و کار شده، سیمی گرد، U شکل، حجیم در قسمت پایه گردن، باشند. همچنین توجه نمایید که استفاده از گردنبند های نمایشی، V شکل بلند (با آویز یا هر گونه شکل کانونی‌ای که به گردنبند شکل V گونه بدهد)، اپرا، T شکل بلند، طنابی، برای شما توصیه نمی شود.

گردنبند مناسب صورت کشیده

 

 

گردنبند مناسب صورت گرد

گردنبند مناسب صورت گرد

اگر جزو افرادی هستید که صورتی گرد دارید نکته قابل توجه برای شما این است که باید از گردنبندی استفاده کنید که به طول صورت شما بیافزاید ولی به عرض آن نه. بهترین مدلهای گردنبند که می توانید انتخاب نمایید شامل: گردنبند های نمایشی، طنابی، V شکل بلند (با آویز یا هر گونه شکل کانونی‌ای که به گردنبند شکل V گونه بدهد)، اپرا، T شکل بلند. توجه کنید که از انداختن گردنبندهای پرنسسی، شال گردنی، یقه‌ای، بزرگ و با تکه های حجیم در پایه گردن خودداری کنید و در ضمن استفاده از گردنبند هایی که باعث می شوند پایه گردن شکل U به خود بگیرد برای شما مناسب نیست.

گردنبند مناسب صورت گرد

 

 

گردنبند مناسب صورت بیضی

گردنبند مناسب صورت بیضی

اگر صورتی بیضی شکل دارید تقریبا تمامی انواع گردنبند ها برای شما مناسب هستند. مدلهایی مانند: گردنبندهای چند رشته‌ای، آبشاری، یقه‌ای، پر و کار شده، V شکل و شال گردنی. توجه داشته باشید که اگر گردن کوتاهی دارید از گردنبندهای کوتاه یا حجیم استفاده نکنید زیرا باعث عریض تر و در نتیجه کوتاه تر به نظر رسیدن گردنتان می شوند. همچنین در صورتی که بینی بلندی دارید گردنبند های بسیار بلند برای شما مناسب نیستند.

گردنبند مناسب صورت بیضی

 

 

گردنبند مناسب فرم صورت قلبی

گردنبند مناسب صورت قلبی شکل

افرادی که صورتی قلبی شکل دارند باید از گردنبند هایی استفاده کنند که طول صورتشان را کم تر و نوک تیز چانه شان را کوتاه تر نمایش دهد. از جمله گردنبندهای مناسب برای شما: گردنبند های شال گردنی، یقه ای، پرنسسی، گردنبندهای پر و کار شده و گردنبندهایی که قوس دایره ای دارند. همچنین توصیه می شود از انداختن گردنبند های نمایشی، اپرا، T شکل و V شکل ( با آویز یا هر گونه شکل کانونی ای که به گردنبند شکل V گونه بدهد.) خودداری نمایید.

گردنبند مناسب صورت قلبی شکل

 

 

گردنبند مناسب صورت مربعی

گردنبند مناسب صورت مربعی شکل

نکته قابل توجه برای افرادی که صورت مربعی شکل دارند استفاده از گردنبندی است که بر طول صورتشان بیافزاید ولی عرض آن را افزایش ندهد. نمونه گردنبند هایی که برای شما پیشنهاد می شود گردنبند های نمایشی، طنابی، اپرا، V شکل بلند ( با آویز یا هر گونه شکل کانونی ای که به گردنبند شکل V گونه بدهد.)، T شکل بلند و آبشاری است. ولی از گردنبند های شال گردنی، پرنسسی، با تکه های حجیم در قسمت پایه ی گردن و یقه ای خودداری نمایید، همچنین از گردنبندهایی که باعث می شوند پایه گردن شکل U به خود بگیرد بپرهیزید.

گردنبند مناسب صورت مربعی شکل

 

 

گردنبند مناسب صورت لوزی

گردنبند مناسب صورت لوزی شکل

تقریبا هر نوع گردنبندی برای صورت لوزی شکل قابل استفاده است ولی توجه داشته باشید که اگر گردن کوتاهی دارید از انداختن گردنبند کوتاه و یا با تکه های حجیم که به عرض گردنتان می افزاید و از طول آن کم می کند بپرهیزید. در ضمن اگر بینی بلندی دارید از گردنبند های بسیار بلند استفاده نکنید. از نمونه گردنبندهای مناسب برای شما می توان به این موارد اشاره کرد: گردنبندهای شال گردنی، یقه ای، پر و کار شده، V شکل چند نخی و آبشاری.

گردنبند مناسب صورت لوزی شکل

 

منبع: honarezendegi.com