گوشواره مناسب صورت شما کدام است

گوشواره مناسب صورت

کدوم مدل گوشواره به صورت من میاد؟

آیا می دانید کدام نوع از گوشواره زینتی برای قالب صورت و فرم چهره شما مناسب است؟ در این مطلب کوتاه درباره انواع مدل‌های گوشواره و همخوانی آنها با قالب های مختلف صورت آشنا می شویم و در میابیم که در خرید گوشواره باید به چه نکاتی بیشتر توجه کنیم. با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که گوشواره مناسب صورت شما کدام است. گوشواره ها از لحاظ طرح و مدل، انواع مختلفی دارند که می توان به مواردی اشاره کرد: گوشواره های نگینی میخی، آویزی اشکی شکل، نگینی آویزی، آویزی چلچراغی، آویزی بلند ساده، حلقه ای، آویزی مثلثی شکل و... . گوشواره ها در جنس های مختلفی از جمله گوشواره نقره، گوشواره استیل و ... ساخته می شوند و ممکن است در رده گوشواره زنانه، گوشواره دخترانه، گوشواره مردانه، گوشواره پسرانه و گوشواره بچگانه قرار گیرند.

 

گوشواره مناسب صورت کشیده

گوشواره مناسب صورت کشیده

افرادی که صورت کشیده ای دارند باید از گوشواره ای استفاده کنند که اندازه ی طولی صورتشان را کمتر نمایان ساخته و بر عرض صورت بیافزاید. پس نباید از گوشواره های بلند که باعث کشیده تر نمایان شدن صورت می شوند استفاده نمایند. بهترین انتخاب برای شما گوشواره های دکمه ای بزرگ هستند که به عرض صورتتان بیافزایند. از جمله مدل های گوشواره مناسب شما عبارت اند از: گوشواره های دکمه ای بزرگ، حلقه ای بزرگ، آویزی چلچراغی عریض، مربعی شکل، نگینی آویزی کوتاه و بزرگ.

گوشواره مناسب صورت کشیده

 

 

گوشواره مناسب صورت گرد

گوشواره مناسب صورت گرد

اگر صورتی گرد دارید توجه داشته باشید که گوشواره مورد استفاده شما نباید صورتتان را عریض تر و گردتر نشان دهد. در نتیجه نباید از گوشواره های دایره‌ای، گرد، عریض و حجیم که به گردی صورتتان می افزاید استفاده کنید. بلکه بهترین نوع گوشواره زینتی برای شما گوشواره های بلند هستند و اللخصوص گوشواره های بلندی که تا زیر چانه ادامه دارند. گوشواره های مناسب قالب صورت گرد عبارت اند از: گوشواره‌های نگینی آویزی بلند، میخی زنجیری (گوشواره هایی که مانند دست بند زنجیری بلند و باریک دارند که این زنجیر از سوراخ گوش عبور می کند)، آویزی بسیار بلند (تا زیر چانه) و آویزی چلچراغی باریک.

گوشواره مناسب صورت گرد

 

 

گوشواره مناسب صورت بیضی

گوشواره مناسب صورت بیضی

تقریبا می توان گفت که تمامی انواع گوشواره‌ها با قالب صورت شما هماهنگی لازم را دارند و شما می توانید از آنها لذت ببرید. نکته قابل توجه این است که اگر بینی بلندی دارید پیشنهاد می شود که از گوشواره های بسیار بلند آویزی استفاده نکنید. نمونه گوشواره های مناسب برای شما عبارت اند از: گوشواره‌های حلقه‌ای، آویزی مثلثی شکل، نگینی آویزی، آویزی اشکی شکل، آویزی بلند ساده، آویزی چلچراغی، نگینی میخی.

گوشواره مناسب صورت بیضی

 

 

گوشواره مناسب صورت قلبی

گوشواره مناسب صورت قلبی شکل

اگر جزو کسانی هستید که صورت قلبی شکل دارید، باید توجه نمایید که گوشواره استفاده شده توسط شما باید به عرض چانه تان بیافزاید اما باعث افزایش عرض قسمت بالایی صورت نشود و همچنین به طول صورت نیز نیافزاید. هر گوشواره ای که عریض ترین قسمت آن نزدیک خط فک شما باشد بهترین انتخاب برای شماست مانند گوشواره مثلثی و اشکی. توصیه می شود از گوشواره های کوچک یا دکمه ای که با رنگ یا حجم خود باعث جلب توجه خط گونه و عریض تر کردن این قسمت می شوند بپرهیزید و همچنین از گوشواره های بسیار بلند، که باعث کشیده تر نمایان شدن صورتتان می شود، استفاده نکنید. از نمونه مدل های گوشواره مناسب برای شما می توان به گوشواره های بادبزنی شکل، آویزی اشکی شکل، حلقه ای و آویزی مثلثی شکل اشاره کرد.

گوشواره مناسب صورت قلبی شکل

 

 

گوشواره مناسب صورت مربعی

گوشواره مناسب صورت مربعی شکل

از گوشواره ای استفاده کنید که طول صورت شما را افزایش داده و در ضمن خطوط فکتان را ملایم تر نمایان می سازد بر عرض صورتتان اضافه نکند. شما می توانید از گوشواره بلند، مخصوصا گوشواره هایی که بسیار بلند هستند و تا زیر چانه ادامه دارند استفاده نمایید. توجه داشته باشید که از گوشواره‌های حجیم، عریض و حلقه‌ای که بر عرض و زوایای صورت شما تاکید می کنند دوری کنید. برخی از مدل هایی که می تواند برای شما مناسب باشد عبارتند از: گوشواره های نگینی آویزی بلند، بیضی شکل و آویزی بسیار بلند (تا زیر چانه).

گوشواره مناسب صورت مربعی شکل

 

 

گوشواره مناسب صورت لوزی

گوشواره مناسب صورت لوزی شکل

اگر فردی هستید که صورت لوزی شکل دارید تقریبا می توانید هر نوع گوشواره ای را بیاندازید و لذت ببرید. البته بهترین انتخاب برای شما هر طرحی است که شبیه به قالب صورتتان باشد. برخی از مدل های گوشواره که برای شما توصیه می شود : گوشواره‌های آویزی بلند ساده، نگینی آویزی، آویزی مثلثی شکل، نگینی میخی، حلقه ای، آویزی اشکی شکل و آویزی چلچراغی می باشند. نکته قابل توجه این است که گوشواره های بسیار بلند که طول صورت را بیش از حد زیاد نشان می دهند برای شما مناسب نیستند.

گوشواره مناسب صورت لوزی شکل

 

منبع: honarezendegi.com