ساخت انگشتر دست ساز مهره دار

ساخت انگشتر دست ساز مهره دار

آموزش ساخت انگشتر دست ساز مهره دار

دوستان عزیز در این مقاله قصد داریم تا نحوه ساخت یک انگشتر مهره‌ای را به شما آموزش دهیم. ساخت انگشتر با مهره یک پروژه بسیار ساده و آسان برای شروع ساخت انگشتر دست ساز است که می تواند شما را در مسیر یادگیری و تسلط بیشتر یاری کند و البته نیاز شما به صرف هزینه های گزاف برای خرید انگشتر را نیز کمتر خواهد کرد.

برای آموزش نحوه اندازه گیری سایز مناسب انگشتر به راهنمای تعیین سایز انگشتر مراجعه نمایید.

برای شروع به ساخت انگشتر با مهره شما به مواد اولیه زیر نیاز خواهید داشت:

  • 1. تعدادی مهره شیشه ای کوچک دانه ای (Glass seed bead)
  • 2. نخ نایلونی ماهیگیری (Nylon fishing line)
  • 3. مقداری چسب مهره (bead glue)

لوازم ساخت انگشتر

 

 

شروع کار با اضافه کردن مهره ها به نخ انگشتر

کار را با حدود 10 الی 12 اینچ از نخ شروع کنید و مهره ها را بروی نخ ردیف کنید. سه مهره شیشه ای کوچک از هر رنگی که دوست دارید به نخ اضافه کنید، هنگامی که سه مهره بروی نخ قرار گرفتند دو انتهای نخ را به هم نزدیک کنید و کنار هم نگه دارید و اجازه دهید مهره ها در وسط نخ آویزان شوند. تأکید می کنم مهره ها در وسط نخ قرار گیرند.

ساخت انگشتر با مهره

 

 

ایجاد حلقه ای چهارتایی از مهره ها:

در مرحله قبل سه مهره را به نخ آویزان کردیم. حال مهره چهارم را نیز از یک سمت انتهای نخ وارد کنید ولی اجازه ندهید که در کنار بقیه مهره ها آویزان شود در عوض سر دیگر نخ را ببرید و از سمت دیگر مهره چهارم به داخل آن وارد کنید. در این لحظه باید دو انتهای نخ از دو طرف مهره خارج شده باشند، دو انتهای نخ را بکشید تا مهره ها در جهت های مختلف قرار گیرند و حالتی مانند شکل زیر ایجاد شود. این مهره چهارم بعنوان پل میان مهره های دیگر عمل خواهد کرد.

ساخت انگشتر دست ساز

 

 

افزودن مهره های بیشتر به نخ انگشتر:

اضافه کردن مهره ها به انگشتر را ادامه دهید و از هر یک از دو سر نخ یک مهره را وارد کنید. سپس مهره سوم را بعنوان مهره پل، مانند مهره چهارم در مرحله قبل اضافه کنید، برای این کار دو سر نخ را در جهت های مختلف وارد مهره سوم نموده و سپس دو سر نخ را بکشید تا مهره ها در جای خود محکم شوند. افزودن مهره ها به انگشتر را تا جایی که انگشتر مناسب سایز انگشت شما باشد ادامه دهید. شما می توانید حین ساخت انگشتر، بطور متناوب آن را به دور انگشت خود بپیچید و از مناسب بودن یا نبودن سایز آن مطلع شوید.

ساخت انگشتر

 

 

متصل کردن دو سمت حلقه و تکمیل ساخت انگشتر:

پس از اینکه سایز انگشتر به اندازه مناسب رسید، در انتهای کار مهره پل را به انگشتر اضافه نکنید زیرا ما از اولین مهره انگشتر که در سمت دیگر حلقه قرار دارد بعنوان مهره پل برای انتهای حلقه استفاده خواهیم کرد و از این طریق دو سمت حلقه را به هم وصل می کنیم. برای این کار دو سر نخ را از جهت های مخالف به داخل اولین مهره انگشتر وارد کنید و آنها را بکشید. همانطور که در شکل زیر ملاحظه می کنید دو سر نخ را از تعدادی از مهره های بعدی نیز عبور دهید تا اتصال محکمتر شود سپس دو سر نخ را در جایی که به هم می رسند گره بزنید و انگشتر را خاتمه دهید. نخ های اضافی باقی مانده را ببرید و در نظر داشته باشید که یک قطره چسب به محل گره نخ ها اضافه کنید تا از پایدار ماندن اتصال آنها مطمئن شوید.

انگشتر دست ساز

 

 

تبریک می گوییم شما توانستید یک انگشتر دست ساز برای خود بسازید. شما می توانید از رنگهای مختلف مهره برای زیباتر شدن کار استفاده کنید و همچنین در حالت های مختلفی مهره ها را کنار هم قرار دهید و اشکال منحصر بفرد و جالبی ایجاد کنید و در مکان ها و موقعیت های مختلف از آنها استفاده نموده و لذت ببرید.